Закарпатські обранці вивчали, як Чехія інвестує у професійну технічну освіту своїх громадян

1 рік ago admin 0

Цього тижня, перебуваючи з кількаденним офіційним візитом у краї Височина, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс разом з обласними, районними та міськими обранцями побували у середній промисловій школі міста Тржебіч, де ознайомилися з умовами та перспективами навчання чеської молоді.

Тут, у просторих і теплих класах понад 1100 учні оволодівають інформаційними технологіями, електротехнікою та здобувають різні спеціальності. Всі кабінети обладнані комп’ютерною технікою, з локальними мережами класів, телекомунікаційні засоби виходу до глобальної всесвітньої мережі Інтернет, а також забезпечені базовими і спеціалізованими системами, прикладними програмними засобами. Навіть є великий зал із сучасним мультимедійним супровідом.

– Нині в умовах високих темпів науково-технічного прогресу, інформатизації всіх сфер життєдіяльності людини є актуальним реформування системи освіти у відповідності з вимогами світових стандартів на основі використання інформаційно-комунікаційних технологій, – зазначив директор середньої промислової школи. – Тож, у нас під час навчального процесу фахові вчителі навчають використовувати програмне забезпечення, мультимедійні технології, інтернет, що допомагає молодим людям стати обізнаними, креативно мислити, аналізувати та самовдосконалюватися.

Серед іншого закарпатських обранців цікавило, який відсоток випускників середньої промислової школи працевлаштовується, і яка середня зарплата спеціаліста-початківця? У відповідь почули, що майже 99% учнів успішно працевлаштовуються на різні підприємства Чехії із зарплатою 25-30 тисяч крон (понад 30 тисяч гривень). Також цікавило депутатів, чи навчання безкоштовне і чи отримують учні стипендії? На це очільник навчального закладу поінформував, що навчання повністю за рахунок держави, й учні, які справно відвідують навчальний процес, одержують стипендію до 1 тисячі крон.

– Нам було цікаво побачити, як середня промислова школа Чехії готує учнів до роботи в області електротехніки, інформаційних технологій та обчислювальної техніки, а також для подальшого навчання у вишах. Випускники, отримуючи відповідний сертифікат, успішно працевлаштовуються програмістами, а також у сфері енергетики, інженерії, машинобудівництві тощо, – поділився враженнями Михайло Рівіс. – В Україні ж держава переклала фінансування профтехучилищ на плечі місцевих бюджетів, яким важко впоратись із таким навантаженням. Більше того, може призвести до їх закриття. В результаті це призведе до дефіциту виробничих кадрів. Чехія ж, навпаки, підходить до цього питання стратегічно і на перспективу, інвестуючи у професійну технічну освіту своїх громадян, підтримуючи та розвиваючи професії інноваційних технологій, створюючи робочі місця та попит.

Насамкінець закарпатська делегація подякувала керівництву школи за набутий досвід та  зробила фото на пам’ять.

Прес-служба Закарпатської облради


IMG_9409
IMG_9407
IMG_9405
IMG_9403
IMG_9397
IMG_9395
IMG_9393
IMG_9383
IMG_9381
IMG_9380
IMG_9379
IMG_9375
IMG_9371
IMG_9370
IMG_9369
IMG_9365