У Мукачеві відбулися навчання операторів та машиністів котелень

5 років ago admin 0

Робота операторів та машиністів (кочегарів) котелень зазвичай має сезонний характер. Тому працівників цих професій роботодавці активно запрошують щороку саме напередодні опалювального сезону. Перевага надається, як правило, тим,  хто нещодавно опанував професію, а отже володіє сучасними знаннями, або тим, хто в міжсезоння підвищив кваліфікацію та отримав допуск до виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Вчора у Мукачеві силами фахівців   ТОВ «Закарпатський навчальний центр підготовки і перепідготовки кадрів» та Управління Держпраці у Закарпатській області були проведені навчання з місцевими операторами та машиністами (кочегарами) котелень, за підсумками якого відбувся круглий стіл.

Програма заходу була досить насиченою. Учасники мали змогу почути корисну інформацію з основ електро- і теплотехніки; про будову та принципи роботи парових і водогрійних котлів; топкових пристроїв і паливного обладнання котелень; автоматику і контрольно-вимірювальні прилади котельних установок; а також довідатися основні вимоги з охорона праці при експлуатації котельних установок та іншого обладнання котелень.

     Водночас слухачі продемонстрували власні знання перед комісією,  до складу якої від Управління Держпраці входив начальник відділу нагляду в будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді та на виробництвах і об’єктах підвищеної небезпеки Віталій Ляхович. На реальних життєвих прикладах він пояснив присутнім, які наслідки може мати нехтування  вимогами нормативно-правових актів з ОП та промислової безпеки у роботі працівників котелень.

     Після складання іспиту учасники зібрання отримали посвідчення та допуски до роботи, а також мали змогу у вигляді дискусії обговорити наболілі питання за круглим столом.