Акцію «День рожевої стрічки» провели в Ужгороді у рамках Всесвітнього місячника боротьби з раком молочної залози

3 роки ago admin 0

Сьогодні в рамках завершення Всесвітнього місячника боротьби з раком молочної залози в Ужгороді на площі Театральній громадська організація «Амазонки Закарпаття» провела традиційну акцію під назвою «День рожевої стрічки». За словами організаторів, головною метою є утвердити думку, що діагноз – не вирок, і рак молочної залози виліковний.

Захід відбувся за підтримки відділу охорони здоров’я та управління культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради, Громадської ради ЗОДА та інших громадських об’єднань.

Учасники ужгородської Студії сучасного танцю «Бліц» підготували танцювальний флешмоб, до якого долучилися і присутні на площі. Усі мали змогу одягти рожеві рукавички й такого ж кольору стрічки. Саме цей колір став кольором міжнародного символу боротьби проти раку молочної залози.

Лікарі-онкологи, серед яких і головний лікар обласного клінічного онкодиспансеру Андрій Русин, розповіли про особливості, небезпеку недуги, важливість раннього виявлення захворювання, а також наголосили жінкам, що рак молочної залози лікується. Головне – бути уважними до свого організму. Значну роль тут відіграє вчасне звернення до лікаря.

Начальник відділу охорони здоров’я Ужгородської міськради Василь Решетар побажав жінкам любити і дбати про себе, а також додав, що міськрада робить усе можливе для підтримки онкохворих, зокрема фінансово. Нагадав про міську програму «Онкологія», завдяки якій виділяють кошти на боротьбу з хворобою.

Головний позаштатний онколог відділу охорони здоров’я Ужгородської міської ради Святослав Жеро наголосив, що рак можна успішно подолати.

Виступили на Театральній також інші художні колективи міста, які додали обговорюванню нелегкої теми оптимістичних нот.

1 of 16