В Закарпатській області за 9 місяців 113 випадків кору

3 роки ago admin 0

В Закарпатській області за 9 місяців 113 випадків кору

Відділ охорони здоров’я інформує,що в Закарпатській області за 9 місяців 113 випадків кору, зокрема в Рахівському, Тячівському, Хустському, Виноградівському, Міжгірському районах.

Кір – це інфекційна хвороба, збудниками якої є вірус. Найчастіше кором хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки та школи. Дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію також можуть захворіти. Вірус кору розноситься потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Кором хворіють тільки люди і зараження відбувається тільки від людини до людини.

Перші 6 місяців після народження, дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла і не робила вакцинацію, дитина імунітету не має.

Симптомами кору є висока температура тіла, нежить, сльозотеча, світлобоязнь, висип на шкірі. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.

Основним способом профілактики є вакцинація, яка і забезпечує захист від кору. Застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу трьох хвороб – кору, епідемічного паротиту та краснухи.

В Центрі ПМСД м.Мукачева наявна вакцина КПК Priorix, виробництва Глаксо Сміт Кляйн, Бельгія в достатній кількості. Щеплення проводяться безкоштовно, після огляду сімейного лікаря.

Згідно календаря щеплень, у віці 12 місяців планово проводиться щеплення проти кору, епідемічного паротиту, краснухи та друге введення вакцини у віці 6 років.

Діти, які не щеплені у віці 12 місяців, можуть щепитися в будь-якому віці, вакцина вводиться 1 раз до 6-ти річного віку.

Дітям, які не щеплені і старші 6 років, вводиться вакцина 2 рази з інтервалом 1 місяць.

Якщо дитина старше 6 років і має 1 щеплення КПК, то 2-ге щеплення вводиться у будь-якому віці до 18 років.

Захистіть себе і діток від небезпечної хвороби!