Штраф у сумі дев’яносто шість тисяч гривень доведеться сплатити підприємцю за неоформленого працівника

3 роки ago admin 0

В Управлінні Держпраці у Закарпатській області  розглядалася справа стосовно порушення трудового законодавства фізичною особою підприємцем з Міжгір’я в частині використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин, яка відбулася за результатами перевірки Головного управління ДФС   в області. Нагадаємо, відповідно до Порядку накладення штрафів за порушення трудового законодавства, затвердженого Постановою Кабміну № 509 від   17 липня 2013 року із змінами, передбачено, що штрафи за порушення законодавства про працю можуть бути накладені на підставі акта виїзної перевірки ДФС та її територіальних органів.

Під час проведення перевірки інспекторами ГУ ДФС в одному з магазинів Виноградова було встановлено, що «спритна» підприємець, власниця цієї крамниці у встановленому законодавством порядку не оформила зі своїм продавцем трудові відносини. Про це, зокрема, йшлося у листі, який 20 вересня 2017 року надійшов на адресу Управління Держпраці з ГУ ДФС.

Згодом цей факт був підтверджений листом Головного управління Пенсійного фонду України у Закарпатській області  від 20.09.2017 року, наданим на запит Управління Держпраці.

За результатами розгляду справи, на який були запрошені співробітники  ГУ ДФС – заявниця, за зверненням котрої проводилася позапланова перевірка, та вказана фізична особа підприємець (остання на розгляд не з’явилася), першим заступником начальника управління Держпраці Василем Грициком винесено  постанову про накладення штрафу за порушення трудового законодавства   у розмірі 96 тисяч гривень.