Лісівники розповіли про порядок збору грибів на Закарпатті (ВІДЕО)

2 роки ago admin 0
На Закарпатті триває сезон тихого полювання. Особливо у Рахівському, Тячівському та Міжгірському районах по гриби в ліси рушають цілими селами. І всі, хто йде по гриби – приносить рясні врожаї. Хтось йде в ліс по гриби аби зібрати собі їх додому, посушити або закласти на зиму, а хтось – на продаж. І спеціально для підприємців щорічно встановлюється норма збору лісових ласощів.
Так розпорядженням голови облдержадміністрації, погоджено ліміти використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійсненні побічних лісових користувань і в 2017 році.
Для кожного лісового господарства області визначені окремі ліміти. Краяни зможуть заготовити продукцію, а потім продати у спеціальних пунктах прийому.
Найбільше грибів можна зібрати в Хустському (300 тонн) та Березнянському районах (140), а найменше – в Берегівському та Ужгородському (по 250 кілограмів).
Раціональне використання лісових ресурсів місцевого значення потребує регулювання, що в свою чергу забезпечить надходження коштів від сплати нормативних зборів до місцевих бюджетів.
 
Про порядок видачі лімітів і офіційний збір грибів розповів директор Міжгірського лісового господарства Іван Барна:
– Підприємець звертається до нас, лісівників, адже у нас є ліміти на використання лісових ресурсів у вигляді збору грибів. Ми виписуємо лісові квитки, плату за кілограм затверджують депутати та голова районної ради. І ці кошти потрапляють до місцевих бюджетів. Поки що в Міжгірський держлісгосп ажіотажу з виписки квитків на збір грибів не було. Щодо жителів місцевих сіл, то для людей немає ніякого контролю, хто скільки хоче, стільки збирає.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ