Вступ у магістратуру зі спеціальності ,,Право” через складання ЗНО.

3 роки ago admin 0

Вступ у магістратуру зі спеціальності ,,Право”  через складання ЗНО.

Спекотними видалися ці серпневі дні у прямому і переносному розумінні для вступників ВНЗ за спеціальністю ,,Право” адже їм довелося пройти єдине фахове вступне випробування.

3 серпня 2017 року відбулось проведення першого єдиного вступного іспиту з використанням технології зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) для вступу для здобуття ступеня магістра за спеціальністю ,,Право” за державним замовленням.

Департаментом освіти і науки облдержадміністрації спільно з Івано-Франківським регіональним центром оцінювання якості освіти та управлінням освіти Ужгородської міської ради для вступників було організовано роботу двох пунктів тестування – на базі Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 6 ім. В.Ґренджі-Донського та Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8, робота яких була налагоджена відповідно до Регламенту роботи пункту проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2017 році, затвердженого наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 14 липня 2017 року № 125.

Для забезпечення належного проведення єдиного фахового вступного випробування та організації роботи пунктів тестування в м.Ужгород було залучено понад 80 осіб спеціально підготовленого персоналу, які напередодні пройшли відповідне навчання та інструктаж і мають значний досвід роботи на пунктах тестування. За дотриманням процедури тестування спостерігали два громадських спостерігачі.

Для участі у єдиному фаховому вступному випробуванні зареєструвалося 339 осіб, участь у вступному випробуванні взяли 315 осіб, що становить 93 відсотки від їх загальної кількості.

Єдине фахове вступне випробування містило: тест загальних навчальних правничих компетентностей, тест з базових юридичних (правничих) дисциплін, тест з іноземної мови (англійська, німецька або французька мова). Усього для їх виконання вступникам відводилося чотири години.

У цілому, не зважаючи на напруженість тестів та літню спеку, переважна більшість вступників сумлінно працювали над їх виконанням. Однак, не обійшлося і без прикрих несподіванок – на одному з пунктів тестування було вилучено учасника за порушення процедури проведення тестування, а на іншому одного вступника не було допущено на пункт тестування через запізнення.

Правильні відповіді на завдання тесту будуть оприлюднені протягом двох робочих днів після проведення тестування. Результати вступного випробування будуть опубліковані в інформаційному кабінеті вступника 15 серпня 2017 року.

Процедура ЗНО завдяки своїй прозорості, неупередженості та об’єктивності доводить ефективність у відборі кращих вступників за їхніми знаннями, які у майбутньому стануть висококваліфікованими спеціалістам. Єдине фахове ступне випробування для бакалаврів усіх без виключення спеціальностей стане тим чинником який засвідчить їх належний рівень знань у відборі для вступу у магістратуру.

Міністерство освіти і науки України поширюватиме практику вступу на навчання у магістратурі за результатами ЗНО й на інші спеціальності, а органи управління на місцях та педагогічні працівники будуть міністерству у цьому плідно сприяти.|